SON DAKİKA

Teknoloji ve Gündem Haberleri

Apple Kulaklık Girişini Kaldırmasının Ardından Şimdi de Google

Apple Kulaklık Girişini Kaldırmasının Ardından Şimdi de Google
Bu haber 07 Ekim 2017 - 9:25 'de eklendi .

Google’da üretmekte olduğu telefonlarına kulaklık girişi eklemeyen bir geliştirme sistemine başladı.

Google yeni çıkarmış olduğu Pixel 2 akıllı telefonu için kulaklık girişi bulunmadığını aktarmıştır. Bu yüzden de Android kullanıcıları, Apple almama kararlarında bir nebze de etken olabilecek bu durumu, artık Google’ın yeni çıkarttığı telefonunda da görebilir. Özellikle de bu durumun, diğer cep telefon üreten şirketlerine de yansıtması içten bile değildir.

Google’ın bu gelişimi özellikle de kablosuz kulaklık devrinin daha yaygınlaşmasının da önünü açabilir. Şuan halen daha milyonlarca telefonda yer alan 3.5 mm kulaklık girişlerinin son bulmaya başlaması da bunun göstergelerinden biri oluyor. Özellikle de artık cep telefon seçimlerinde kulaklık girişi var/yok tercihleri ilerleyen dönemlerde sıklıkla karşılaşabilir. Fakat şimdilik Apple ile Google’ın bu tür bir yola giderek, kulaklık giriş kısımlarını kaldıran sistemleri desteklemektedir. Ayrıca buna HTC, Xiaomi ile Motorola cep telefonlarında da kulaklık girişleri bulunmamaktadır.

Huawei’nin de 2017 senesinde çıkarması beklenen yeni amiral telefefonun da da büyük olasılıkla kulaklık girişi olmaması beklenmektedir. Bu durumda a 2018 senesinde yoğun olarak yeni çıkan telefonlarda kulaklık girişlerinin ikinci planda kalacağını söylemekte muhtemeldir.

Buna Bakın!  Apple’dan Yepyeni Bir Yenilik Daha
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA